Društvo 

Bolji dani za turizam i ugostiteljstvo

Turizam i ugostiteljstvo su dve privredne grane koje su direktno pogođene merama za suzbijanje pandemije virusa Covid-19. Posle petnaest meseci teškog perioda, praćenog raznim zabranama i ograničenjima, sa prvim lepim danima leta došla su i lepša vremena za zaposlene u ovim sektorima i korisnike njihovih usluga.

Direktna finansijska davanja koje je obezbedila država mnogima su pomogla da u godini za nama ne stave katanac na svoja vrata, a pomoć ovih dana stiže i iz lokalnih budžeta. Grad Kraljevo je na sednici Veća usvojio rešenje kojim će svim aktivnim turističkim agencijama koje posluju na teritoriji grada, i čija pretežna delatnost je putnička agencija, biti isplaćeno po 250 000 dinara pomoći za otklanjanje štetnih posledica pandemije. Grad je za tu svrhu iz budžetske rezerve izdvojio ukupno 2 750 000 dinara.

Bolji dani stižu i za lokalne ugostitelje jer je najavljeno održavanje kulturnih i sportskih manifestacija koje će pored domaćih gostiju okupiti i posetioce iz drugih gradova. 11. jula Kraljevčani će biti domaćini Veselog spusta, tradicionalnog splavarenja Ibrom od Magliča do Kraljeva, a prethodiće mu koncerti Harisa Džinovića u petak 9. jula i Dejana Petrovića 10. jula na centralnom gradskom trgu. Koncerti su besplatni i otvoreni za sve posetioce.

“Očekujemo dalje popuštanje mera do 9. jula, da će biti dozvoljeno da se na javnim površinama okupi više od pet stotina ljudi. Važno je da u ovim trenucima brinemo o zdravlju, ali moramo da brinemo i o našim hotelijerima i ugostiteljima“, rekao je gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić istakavši da, kada je pre dve nedelje u našem gradu održano Državno prvenstvo u atletici za seniore i seniorke, u kraljevačkim hotelima nije bilo praznih kreveta.

„Naš cilj je da donosimo novac u Kraljevo, da što je moguće više ljudi iz drugih gradova u Srbiji, ali i iz inostranstva, posećuje naš grad. Već tokom avgusta u Kraljevu će biti održan Balkanski šampionat u atletici za mlađe kategorije, uz prisustvo velikog broja takmičara, trenera, predstavnika atletskih saveza… Očekujem da ćemo i tada napuniti sve hotelske kapacitete. Cilj nam je da što više ljudi poseti naš grad, da vide i Žiču i Studenicu, da prisustvuju i kulturnim i sportskim manifestacijama. Mislim da u tome u poslednjih nekoliko godina uspevamo,” poručuje Terzić.

Foto: Gradska uprava Grada Kraljeva

Projekat je sufinansiran iz budžeta Grada Kraljeva. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Share

Povezani postovi